اخبار, رم و حافظه

اینتل به عنوان برترین شرکت نیمه هادی جهان شناخته شد

اخبار بدی برای سامسونگ وجود دارد، زیرا جایگاه برتر آن در بازار جهانی نیمه هادی ها توسط اینتل تصاحب شده است. این نتیجه انقباض بازار نیمه هادی ها در سه ماهه سوم سال 2022، مطابق با کسب و کار کره است. شرکت تحقیقات بازار Omdia عملکرد بازار جهانی نیمه هادی ها را مطالعه کرده است و گزارش داد که بازار در سه ماهه سوم 2022 به 147 میلیارد دلار رسیده است که نسبت به 158 میلیارد دلار در سه ماهه دوم 2022، 7 درصد کاهش داشته است.

در حالی که بازار نیمه هادی ها از سال 2020 به مدت هشت فصل متوالی رشد تدریجی داشته است، همه گیری COVID-19 برای این صنعت خوب عمل نکرد. COVID-19 باعث افزایش تقاضا برای محصولات الکترونیکی و فناوری اطلاعات شد و بازار جهانی نیمه هادی ها را کاهش داد.

علت اصلی این کسادی عملکرد بازار نیمه هادی ها، ضعف بازار حافظه بود. کلیف ریمباخ، محقق ارشد Omdia، گفت: “بازار حافظه نسبت به سه ماهه قبل به دلیل تعدیل موجودی مشتریان و کاهش تقاضا برای تراشه از مراکز داده، رایانه های شخصی و دستگاه های تلفن همراه، سود 27 درصدی را نسبت به سه ماهه قبل کاهش داد.”

این عامل به شدت به شرکت هایی مانند Samsung Electronics، SK Hynix و Micron Technology ضربه زد، زیرا همه این شرکت ها در تجارت نیمه هادی حافظه فعالیت می کنند و در نهایت در سه ماهه سوم 2022 بیش از 10 میلیارد دلار از درآمد خود را کاهش دادند. فروش سامسونگ در سه ماهه سوم 28.1 کاهش یافت. درصد از سه ماهه دوم به تنها 14.6 میلیارد دلار رسیده است. این شرکت از اینتل که 14.9 میلیارد دلار فروش داشت، عقب افتاد.

کوالکام با افزایش 5.6 درصدی در سه ماهه سوم نسبت به سه ماهه دوم، در رتبه سوم لیست قرار گرفت. SK Hynix از رتبه سوم به چهارم سقوط کرد زیرا فروش بیش از 26 درصد کاهش یافت. Micron جایگزین Broadcom در جایگاه ششم شد. فروش میکرون نیز بیش از 27 درصد کاهش یافت.

سایت نوین پرداز مفتخر است انواع نیازهای کامپیوتری شما را با بهترین گارانتی های موجود در ایران برای شما دوست داران حوزه دیجیتال فراهم کند. شما میتوانید به راحتی این قطعات کامپیوتر و شبکه خود را از سایت نوین پرداز خریداری کنید و یا برای مشاوره بهتر با مشاورین ما در نوین پرداز تماس حاصل نمایید. شماره تلفن های تماس : ۰۲۱۸۸۲۲۸۴۱۷ – ۰۲۱۸۸۲۲۶۲۶۴  و همچنین با چت آنلاین و یا ایمیل با ما در تماس باشید تا در کمترین زمان نیاز شما را برطرف نماییم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *