گوشی

اندروید 14 قرار است از نصب برنامه های قدیمی جلوگیری کند

اندروید 14

ظاهرا گوگل قصد دارد به زودی نصب برنامه هایی را که برای نسخه های قدیمی اندروید توسعه داده شده اند را در اندروید 14 مسدود کند. این تغییرات قرار است با ارتقاء اصلی بعدی سیستم عامل اعمال شوند و برای افزایش امنیت در فروشگاه Play و خارج از آن تبلیغ می شود.

گوگل ترجیح می دهد توسعه دهندگان کار خود را به روز نگه دارند تا نسخه جدید اندروید را تا حد امکان هدف قرار دهند. در واقع، آخرین دستورالعمل‌های Play Store آن اکنون مشخص می‌کند که برنامه‌ها حداقل به دنبال دومین ارتقای اصلی سیستم‌عامل هستند.

اکنون گفته می شود که انتقال اندروید 13 به اندروید 14 در این شرایط سخت تر می شود. 9to5Google با استناد به توسعه‌دهنده Dylan Roussel ادعا می‌کند که گوگل قصد دارد برنامه‌های قدیمی‌تر را با اصلاح سطح نیاز API ارتقاء سیستم‌عامل قریب‌الوقوع به گونه‌ای که سازگاری با نسخه‌های جدیدتر اندروید را بهتر اعمال کند، پشت سر بگذارد.

الزامات جدید ممکن است در ابتدا چندان شدید نباشند، فقط اجازه نصب برنامه‌هایی را می‌دهند که اندروید 6.x (مارشملو) یا جدیدتر را هدف قرار می‌دهند، اگرچه این معیار به تدریج اهداف را حذف می‌کند تا اینکه اندروید 12 قدیمی‌ترین نسخه تأیید شده باشد.

بنابراین، کاربرانی که می خواهند یا نیاز به استفاده از برنامه هایی دارند که دیگر در حال توسعه نیستند، ممکن است دیگر نتوانند به زودی آنها را از طریق فروشگاه Google Play دانلود کنند. بارگذاری جانبی معمولاً در این شرایط راه حلی است. با این حال، آستانه های API جدید اندروید 14 نیز ظاهراً به زودی برای آنها اعمال خواهد شد.

طبق گفته روسل، برخی از راه‌حل‌های دیگر مانند بارگیری دستی از طریق پوسته فرمان، ممکن است همچنان گزینه‌هایی تحت محدودیت‌های نصب برنامه جدید اندروید 14 باشند که ظاهراً برای مهار بدافزار در سیستم‌عامل پیشرو تلفن همراه است.

سایت نوین پرداز مفتخر است انواع نیازهای کامپیوتری شما را با بهترین گارانتی های موجود در ایران برای شما دوست داران حوزه دیجیتال فراهم کند. شما میتوانید به راحتی این قطعات کامپیوتر و شبکه خود را از سایت نوین پرداز خریداری کنید و یا برای مشاوره بهتر با مشاورین ما در نوین پرداز تماس حاصل نمایید. شماره تلفن های تماس : ۰۲۱۸۸۲۲۸۴۱۷ – ۰۲۱۸۸۲۲۶۲۶۴  و همچنین با چت آنلاین و یا ایمیل با ما در تماس باشید تا در کمترین زمان نیاز شما را برطرف نماییم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *